Szlovákia felmentést kér a kőolajszankciók alól
Kedden dönthet az Európai Bizottság az orosz energiahordozókra kivetendő szankciókról. Szlovákia hosszabb átmeneti időszakot akar, hogy kivezesse az orosz olajat.
Kedden dönthet az Európai Bizottság az orosz energiahordozókra kivetendő szankciókról. Szlovákia hosszabb átmeneti időszakot akar, hogy kivezesse az orosz olajat.
Vlagyimir Putyin Oroszországa sohasem volt liberális: a több mint húsz éve hatalmon lévő államfő országlása idején leépült a szabad sajtó, és a rendőrök sorra szétverték az ellenzéki tüntetéseket. Ám az Ukrajna elleni háború kezdete óta szintet lépett az elnyomás, és a hatalom már-már tragikomikus eszközöket is bevet az agresszió vélt vagy valós ellenfelei ellen. Az emberek után sorra kerültek az ukrán zászló színeit viselő kék-sárga épületek, illetve reklámok is.
Álhírnek minősítette Menczer Tamás, a Külgazdasági és Külügyminisztérium államtitkára az ukrán Nemzetbiztonsági Tanács titkárának kijelentését, amely Magyarország nem csak tudott az Ukrajna ellen készülő háborúról, de meg is akarta szerezni az ország egy részét.
Az orosz katonák az ukrajnai Melitopol márkakereskedéséből vittek el majdnem 2 milliárd forintnyi mezőgazdasági gépet.
A pápa kijelentette, hogy kész lenne Moszkvába utazni a béke elősegítése érdekében.
A hadüzenet az orosz törvények szerint lehetővé tenné Putyin számára a tartalékos erők mozgósítását és a sorkötelesek behívását is, amire Oroszországnak – nyugati tisztviselők szerint – égető szüksége van a növekvő munkaerőhiány közepette.
Bár a hétfőn megjelent hírek szerint Magyarország is beleegyezhet az Oroszországból érkező olaj embargójába, a kormány sietve cáfolta az értesüléseket. Itthon valóban kihívást jelenthetne az eddigi beszerzések megváltoztatása, még ha nem is akkora mértékben, ahogy a kormány és a Mol kommunikálja.
Kövesse háborús hírfolyamunkat percről perce.
Az ukrán államfő nem érti, hogy mondhat ilyeneket Lavrov a nácizmus elleni győzelem évfordulójának előestéjén.
A „népköztársaságok” területén május közepén tarthatják meg a csatlakozást megerősítő népszavazásokat.
Alekszej Danyilov szerint Magyarország nem tartja tiszteletben a NATO által megkövetelt demokratikus értékeket.
A külgazdasági és külügyminiszter szerint Magyarország világossá tette az álláspontját Brüsszelben.
Az olaj- és gázembargó ügye nem került az energetikai miniszterek hétfői, rendkívüli tanácskozásának napirendjére, amit azért hívtak össze, mert múlt héten Oroszország egyoldalúan felfüggesztette a Bulgáriába és Lengyelországba irányuló gázszállításokat. Itt a német kormány jelezte: már nem ellenzi az olajembargót.
A valós szám ennél jóval magasabb lehet.
Időszerű a beszélgetés arról, hogy mi újság az orosz mentalitással. A rövid válasz: semmi újdonság, de ennél bővebb értekezésre is érdemes az ügy.
A következő szezonra is fenntartja az orosz klubcsapatok és válogatottak kizárását a nemzetközi sorozatokból az UEFA.